baner zlota

baner srebrna

Pierwszy etap Polskiej Ligi Jeździeckiej w Bogusławicach wygrała Adrianna Ostrowska.

Ostrowska

Konkurs Grand Prix w Bogusławicach, czyli pierwszy etap Polskiej Ligi Jeździeckiej kategorii złotej 145 cm stał na wysokim poziomie. Po trudny parkurze podstawowym, do rozgrywki dostało się sześć par, które stoczyło zacięty bój o zwycięstwo. Wygrała jadąca z numerem ostatnim, Adrianna Ostrowska na klaczy Elbero H. - Pierwszego dnia moje konie skakały średnio. Chyba bały się nowych przeszkód postawionych na naszym hipodromie. Jan Vinckier, z którym czasami trenuję, powiedział mi przez telefon, że nie mogę się przejmować tym co było, tylko muszę skupić się na tym, by w Grand Prix pojechać jak najlepiej. Bardzo się cieszę, że udało się dziś wygrać, na szczęście los się odwrócił - powiedziała Adrianna Ostrowska, która już po raz drugi w swojej karierze (wcześniej w 2012 roku) wygrała Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich.

Drugie miejsce zajął Andrzej Głoskowski na Bachelor Lad, a trzecie Dajana Pawlicka na Bebeto. Dajana na 6-letnim Cappuccino, po równie pasjonującej rozgrywce, wygrała kategorię srebrną (135 cm). W kategorii brązowej (120 cm) najlepszy okazał się Antonii Szmytka na Eos D’Hoyo. 

- Zawody w Bogusławicach były perfekcyjnie przygotowane, a do tego organizatorzy jak zawsze wykazali się niebywałą gościnnością. Główne konkursy oglądał komplet publiczności. Mnie dodatkowo cieszy bardzo dobra frekwencja w Drużynowym Pucharze Polski. Siedem startujących ekip pokazało, że tego typu rozgrywki są potrzebne. Do tego widać było, że kibice bardzo emocjonują się rywalizacją drużynową - powiedział Jan Ludwiczak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ. Przypomnijmy, że w sobotę wieczorem wygrał zespół Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego.

Kolejny, drugi etap PLJ rozpocznie się już w najbliższy piątek w Michałowicach koło Krakowa. Wystartuje w nim rekordowa liczba ponad 250 par. 

Wyniki - TUTAJ  

Fot. Asia Bręklewicz.

Organizatorzy - Kalendarz

PLJ

Bogusławice

PLJ

Michałowice

PLJ

Olsza

PLJ

Machnice

 
PLJ

Dąbrówka Mała

PLJ

Zielona Góra

PLJ

Głogów Małopolski

PLJ

Olsza
27-29.09.2018

 

Patronaty

PLJ

PKOL

www.olimpijski.pl

PLJ

Starosta Śremski

www.powiat-srem.pl

PLJ

Burmistrz Śremu

www.srem.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

 

Partnerzy

PLJ

Orlen Paliwa

www.orlenpaliwa.com.pl

PLJ

Andrewex

www.andrewex.pl

PLJ

Techcool

www.techcool.pl

PLJ

Profil

www.profil.pila.pl

 
PLJ

Volksvagen Rzepecki-Mroczkowski

www.rzepecki-mroczkowski.pl

PLJ

Auto Wache

www.wache.com.pl

PLJ

Logis

www.logispolska.pl

BZ WBK

www.bzwbk.pl

 
PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

PLJ

Agro-Handel

www.agro-handel.com.pl

PLJ

JO-L