baner zlota

baner srebrna

Grand Prix drugiego etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej wygrał Jakub Krzyżosiak na koniu Z-Pilot.

IMG 9594

Do walki o wygraną w finale Rundy Złotej 145 cm stanęło piętnaście par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało sześć z nich - Jakub Krzyżosiak na Z-Pilot, Łukasz Koza na Chito Blue, Monika Grundkowska na Dhaha, Michał Kaźmierczak z koniem Cisall FS i Wilander, a także Aleksandra Kozanecka na Calero Z. Najlepszy czas miał Michał Kaźmierczak, jednak szybką i ryzykowną jazdę przypłacił jedną zrzutką. Wygrał Jakub Krzyżosiak, który dosiadał 14-letniego wałacha Z-Pilot. Drugie miejsce zajął Łukasz Koza, a trzecie Monika Grundkowska. 

- Walka była bardzo zacięta, bowiem różnice czasu pierwszych trzech miejsc mieściły się w granicach pół sekundy. Jechałem w połowie listy startowej i przede mną na czysto był tylko Łukasz Koza. Wiedziałem, że muszę pojechać w miarę szybko, ale nie zdecydowałem się na szczególne ryzyko. Zawodnicy którzy startowali po mnie próbowali ryzykować, ale przypłacili to błędami. Technicznie parkur był w miarę trudny, a plac nie jest zbyt duży, więc nie było czasu na odpoczynek. Z-Pilota mam dopiero od miesiąca i był to nasz pierwszy start w dużej rundzie i pierwsze Grand Prix, także muszę powiedzieć, że początek naszej współpracy jest bardzo obiecujący - powiedział Jakub Krzyżosiak. 

Wyniki TUTAJ

W tabeli kategorii złotej na prowadzenie wysunęła się Małgorzata Koszucka, która dziś na Charlene miała jedną zrzutkę i zajęła ósme miejsce. Jeden punkt mniej mają dotychczasowi zwycięzcy Grand Prix - Jakub Krzyżosiak i Adrianna Ostrowska.

Ranking kategorii złotej TUTAJ

20180513151734 IMG 9259

Finał Rundy Srebrnej 135 cm wygrał Łukasz Krajewski na Henya De L’Espoir. Drugi był Antoni Strzałkowski na Blant, a trzecia Aleksandra Kozanecka na Suedwinds Amanda.

Tu liderem ex aeqo są Dajana Pawlicka i Łukasz Krajewski. 

Ranking kategorii srebrnej TUTAJ

20180513132157 IMG 8913

Finał Rundy Brązowej 125 cm wygrała Maria Adamietz na Chelsea-Blue. Drugie miejsce zajęła Olga Skrobacz na Lili Marlene, a trzecie Jakub Kubiak na El Dżamara. Warto podkreślić, że w tym konkursie rywalizacja była szczególnie zacięta, bowiem bezbłędnych przejazdów było aż 29, a wystartowało prawie sto par.

Liderem tej kategorii jest Jakub Kubiak, a drugie miejsce zajmują Antoni Szmytka i Maria Adamietz. 

Ranking kategorii brązowej TUTAJ

Przypomnijmy, że Drużynowy Puchar Polski wygrał zespół KJ Trachy Gliwice. Drugie miejsce i pozycję lidera wywalczył Infernal Team, a na trzeciej pozycji uplasował się WLKS Krakus Kraków.

Fot. Przemysław Antosz

Organizatorzy - Kalendarz

PLJ

Bogusławice
04-06.05.2018

PLJ

Michałowice
11-13.05.2018

PLJ

Olsza
1-3.06.2018

PLJ

Machnice
20-22.07.2018

 
PLJ

Dąbrówka Mała
27-29.07.2018

PLJ

Zielona Góra
17-19.08.2018

PLJ

Głogów Małopolski
31.08–2.09.2018

PLJ

Olsza
14-16.09.2018

 

Patronaty

PLJ

PKOL

www.olimpijski.pl

PLJ

Starosta Śremski

www.powiat-srem.pl

PLJ

Burmistrz Śremu

www.srem.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

 

Partnerzy

PLJ

Orlen Paliwa

www.orlenpaliwa.com.pl

PLJ

Andrewex

www.andrewex.pl

PLJ

Techcool

www.techcool.pl

PLJ

Profil

www.profil.pila.pl

 
PLJ

Volksvagen Rzepecki-Mroczkowski

www.rzepecki-mroczkowski.pl

PLJ

Auto Wache

www.wache.com.pl

PLJ

Logis

www.logispolska.pl

BZ WBK

www.bzwbk.pl

 
PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

PLJ

Agro-Handel

www.agro-handel.com.pl

PLJ

JO-L