baner zlota

baner srebrna

Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem sięgnął po zwycięstwo w dwóch kategoriach Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018 i w nagrodę odebrał dwa samochody.

 plj zlota

W najtrudniejszej kategorii - złotej - w konkursie wzięły udział 22 pary. W tym gronie było aż 9 zawodników z Top 10 rankingu PLJ po siedmiu etapach. Po bezbłędnym pokonaniu trudnego parkuru (16 skoków w 82 sekundy) do rozgrywki awansowały trzy pary. W tym momencie pewny zwycięstwa w PLJ był już Dawid Skiba. Mimo to w rozgrywce na klaczy Badorette pojechał ambitnie, precyzyjnie i wygrał Grand Prix. Drugie miejsce zajął Grzegorz Nowak z KJK Zatoka na Always Forever (on nie zbierał punktów w sezonie), a trzecie Mściwoj Kiecoń z KJ Agro-Handel, który tym samym stanął na drugim stopniu podium Ligi. Mimo niepowodzenia w dzisiejszym finale, po trzecie miejsce w kategorii złotej sięgnął Jakub Krzyżosiak reprezentujący KS Small Cherry Trzebnica.

plj srebrna

Dawid Skiba okazał się też najlepszy w kategorii srebrnej. Tu w konkursie zajął miejsce drugie (doskonały przejazd w rundzie podstawowej na Secret Weapon L). Tym samym zawodnik KJ Agro-Handel Śrem zdobył dziś dwie nagrody główne w postaci samochodów (Suzuki i Volkswagen). Konkurs finałowy rundy srebrnej wygrał jego kolega klubowy Jarosław Skrzyczyński na Quiro 5.

plj brazowa

W rundzie brązowej, po równej jeździe przez cały sezon, najlepszy okazał się Jakub Kubiak z KJ SO Łąck, a konkurs finałowy wygrała 13-letnia Zuzanna Kucharska z Rodan Club na klaczy Vulkana 6.

Presję miałem już od miesiąca, kiedy to zostałem liderem obu najtrudniejszych kategorii. Wiadomo, że oczekiwania były duże. Moim założeniem na początku sezonu i marzeniem było wygrać PLJ. To udało się zrealizować. Chciałbym bardzo podziękować panu Janowi Ludwiczakowi. Do KJ Agro-Handel Śrem trafiłem dwa i pół roku temu. Zaczynałem praktycznie od zera, od młodych koni. Dostawałem coraz to lepsze wierzchowce do jazdy i coraz trudniejsze zadania do wykonania. Dzięki temu dzisiaj możemy wspólnie cieszyć się z sukcesu - powiedział Dawid Skiba.

Cieszę się nie tylko ze zwycięstwa moich zawodników, ale i z tego, że rozgrywki Ligi były tak udane. Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom poszczególnych etapów, który przyczynili się do tego sukcesu - powiedział Jan Ludwiczak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ.

Rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018 odbywały się w 7 etapach, w 7 różnych ośrodkach w całej Polsce: SO Bogusławice, KJK Szary Michałowice, KJ Agro-Handel Śrem, KS Machnice, JKS U Robsonów, ZKS Drzonków i KJ Leśna Wola.

W poszczególnych kategoriach zostało sklasyfikowanych:

  • w brązowej - 171 zawodników,
  • w srebrnej - 128 zawodników,
  • w złotej - 70 zawodników.

W zawodach finałowych w Olszy wzięło udział 250 par, a zmagania w sobotę i niedzielę oglądało ponad dwa tysiące kibiców.

Fot. Asia Bręklewicz

Organizatorzy - Kalendarz

PLJ

Bogusławice
04-06.05.2018

PLJ

Michałowice
11-13.05.2018

PLJ

Olsza
1-3.06.2018

PLJ

Machnice
20-22.07.2018

 
PLJ

Dąbrówka Mała
27-29.07.2018

PLJ

Zielona Góra
17-19.08.2018

PLJ

Głogów Małopolski
31.08–2.09.2018

PLJ

Olsza
14-16.09.2018

 

Patronaty

PLJ

PKOL

www.olimpijski.pl

PLJ

Starosta Śremski

www.powiat-srem.pl

PLJ

Burmistrz Śremu

www.srem.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

 

Partnerzy

PLJ

Orlen Paliwa

www.orlenpaliwa.com.pl

PLJ

Andrewex

www.andrewex.pl

PLJ

Techcool

www.techcool.pl

PLJ

Profil

www.profil.pila.pl

 
PLJ

Volksvagen Rzepecki-Mroczkowski

www.rzepecki-mroczkowski.pl

PLJ

Auto Wache

www.wache.com.pl

PLJ

Logis

www.logispolska.pl

BZ WBK

www.bzwbk.pl

 
PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

PLJ

Agro-Handel

www.agro-handel.com.pl

PLJ

JO-L