baner zlota 390

baner srebrna 390

baner brazowa 390

Kubiak Bogusławice 2019 aut Damian Pacholczyk

Drugi etap PLJ 2019 miał dobrą obsadę i stał na wysokim poziomie sportowym. Wygrana Kubiaka ucieszyła kibiców z Bogusławic.

 

W rozegranym przy komplecie publiczności konkursie Grand Prix PLJ w Bogusławicach wystartowało 19 par, ale tylko trzy z nich pokonały bezbłędnie trudny technicznie parkur. W rozgrywce najlepszy okazał się Grzegorz Kubiak na koniu Szuler.

„To było dla mnie duże przeżycie, ponownie wystartować i wygrać przed publicznością w Bogusławicach. Muszę szczerze powiedzieć, że kiedy zapowiedział mnie spiker i przypomniał kibicom moje początki i późniejsze sukcesy, to zakręciła mi się łezka w oku” – powiedział ośmiokrotny mistrz Polski Grzegorz Kubiak, którego początek kariery i pierwsze sukcesy odnoszone w latach osiemdziesiątych związane są ze Stadem Ogierów w Bogusławicach i dyrektorem Andrzejem Osadzińskim, którego (i jego żony Barbary) Memoriał rozegrano dziś w Grand Prix po raz trzydziesty.

Drugie miejsce zajął Artur Kufel na koniu Elano, a trzecie reprezentantka gospodarzy, zeszłoroczna triumfatorka, Adrianna Ostrowska na Elbero H.

Liderem PLJ w kategorii złotej został Mściwoj Kiecoń, który dziś z czterema punktami i najlepszym czasem rundy podstawowej zajął 4. miejsce.

Kategorie srebrną i brązową wygrali Dawid Skiba na Vulkano L i Anna Białas na Gery i oni są liderami tych klas w PLJ.

W sobotę konkurs Drużynowego Pucharu Polski wygrała ekipa KJ Agro-Handel w składzie: Szymon Tęcza, Wiktor Szała, Dawid Skiba i Mściwoj Kiecoń.

W zawodach PLJ i konkursach regionalnych w Bogusławicach wzięło udział 220 koni.

„Bardzo cieszy nas frekwencja i wysoki poziom sportowy, szkoda że ze względu na stosunkowo krótki dzień na początku maja nie można było przyjąć wszystkich chętnych” – powiedział organizator Jacek Ostrowski.

„Drugi etap i znowu bardzo dobra frekwencja, świetnie przygotowani jeźdźcy i dobrze skaczące konie. Już teraz wiemy, że nie inaczej będzie za dwa tygodnie w Michałowicach (już dziś zgłoszonych jest 200 par – przyp. red.). To pokazuje, że warto rozwijać rozgrywki PLJ i dbać o ich wysoki poziom organizacyjny” – dodał przewodniczący KO Polskiej Ligi Jeździeckiej Jan Ludwiczak z KJ Agro-Handel Śrem.

Fot. Damian Pacholczyk

Organizatorzy - Miejsca

PLJ

Olsza

PLJ

Biskupiec

PLJ

Bogusławice

PLJ

Michałowice

 
PLJ

Biały Las

PLJ

Dąbrówka Mała

PLJ

Zielona Góra

 
 

Patronaty

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki

www.msit.gov.pl

PLJ

PKOL

www.olimpijski.pl

PLJ

Starosta Śremski

www.powiat-srem.pl

PLJ

Burmistrz Śremu

www.srem.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl

Partnerzy

PLJ

Toyota Ukleja

www.toyota-ukleja.pl

PLJ

Hotel Rodan

www.hotel-rodan.pl

PLJ

Pro-Linen

www.pro-linen.pl

PLJ

Cryogas

www.cryogas.pl

 
PLJ

Plus dla biznesu

www.plus.pl/b2b

PLJ

Andrewex

www.andrewex.pl

PLJ

Profil

www.profil.pila.pl

PLJ

Logis

www.logispolska.pl

 
PLJ

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości

www.unia.srem.com.pl

PLJ

Agro-Handel

www.agro-handel.com.pl

PLJ

Fundacja Orła Białego

www.fundacjaorlabialego.pl